Contrast
Font
Україна єдина #UAРАЗОМ

Attention! Please, adhere to anti-epidemic measures for coronavirus disease prevention.

News

Articles

Корпоративний день донора ДУ «ТМО МВС України по Дніпропетровській області».

ДУ «ТМО МВС України по Дніпропетровській області»18 квітня провела корпоративний день донора. Під час заходу 124 людини здали кров на потреби військових і цивільних пацієнтів. Забір проводили фахівці Дніпропетровської обласної станції переливання крові. Співробітники МВС щодня на стражі життя. Тим більше поваги викликає бажання долучитися до донорського руху, аби ще більше пацієнтів могли отримувати вчасну якісну допомогу.Read more…

Інформаційна довідка про автошколи для осіб з інвалідністю

Якщо ви хочете отримати нові навички і брати від життя максимум – приходьте навчатися в Автошколи для осіб з інвалідністю. Тут потурбувались про доступність навчання для всіх. В Автошколах для осіб з інвалідністю ви можете отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти теоретичний та практичний іспити – після чого отримати посвідчення водія. А за потреби, перенавчитися / отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.Read more…

Ботулізм

За 8 місяців поточного року в Україні було зафіксовано 57 випадків захворювання на ботулізм (з них 4 - у дітей). Вони були здебільшого пов’язані зі вживанням риби та продуктів з неї. Два з них закінчилися смертю - це у місті Київ та у Запорізькій області. Лідерами за захворюванням на ботулізм є Житомирська та Чернігівська області, де фіксуються найвищі ризики поширення цієї інфекційної хвороби.Read more…

У МОЗ РОЗПОВІЛИ, КОЛИ ОЧІКУЄТЬСЯ ЗРОСТАННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРИП ТА COVID-19

COVID-19 в Україні перейшов до категорії сезонних захворювань нарівні з грипом та іншими сезонними респіраторними інфекціями. Про це розповів головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін в ефірі телемарафону.Read more…

СЕЗОН КАВУНІВ У РОЗПАЛІ: ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЮ

Цю соковиту ягоду полюбляють багато людей, адже вона не лише смачна, але й корисна. Та обирати смугасті потрібно обережно, щоб не отруїтися. Центр громадського здоров'я розповідає про корисні властивості кавунів та попереджає про небезпеку нітратів.Read more…

У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ВЖИВАЙТЕ КАЛІЮ ЙОДИД "ПРО ВСЯК ВИПАДОК", ЦЕ МОЖЕ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю

При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид, зазначає Міністерство охорони здоров'я.Read more…

ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ A

Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.Read more…

ГІГІЄНА РУК МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА-ЦЕ ВАЖЛИВО

Під час воєнного стану залишається актуальною профілактика інфекцій пов’язаних з наданням медичної допомоги(ІПМД). Інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги — проблема, від якої страждають пацієнти й відвідувачі закладів охорони здоров’я, медичні працівники. Ці інфекції відносять до переліку професійних інфікувань медичних працівників. Одним з ключових чинників передачі збудників ІПМД є руки. Через руки медичний працівник може не тільки передати інфекцію до пацієнта, а й заразити себе.Read more…

ЩЕ РАЗ ПРО КОВІД

За даними Центру громадського здоров'я України цього тижня понад 93 % тих, хто не зміг подолати COVID-19, – це люди віком понад 60 років. І ця статистика навіть на тлі сезонного зниження кількості випадків захворювання змушує уважно поставитись до вакцинального статусу тим, кого медики всього світу зараховують до категорії високого ризику мати тяжкий перебіг хвороби, необхідність госпіталізації і подальші тривалі ускладнення зі здоров’ям. Серед них, зокрема, – ризик розвитку постковідного інсульту, що спричинює погіршення якості життя і загрожує інвалідизацією.Read more…

ЩО РОБИТИ ПРИ УКУСІ ЗМІЇ ПРАВИЛА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

В Україні з літньою порою розпочався період активності плазунів та відповідно сезон зміїних укусів. За інформацією Центру громадського здоров'я у квітні-травні 2023 року було зареєстровано 17 звернень за медичною допомогою через ураження зміїною отрутою, що на 9 звернень більше, ніж 2022 року, та на 4 звернення менше, ніж 2021 року. Серед постраждалих 6 дітей до 17 років. Звернення зареєстровані у Львівській області – 7 випадків, Дніпропетровській – 3 випадки, Закарпатській і Полтавській – по 2 випадки; по 1 випадку зареєстровано у Житомирській, Київській та Чернівецькій областях.Read more…

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА У РАЗІ УТОПЛЕННЯ

Вночі 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Виник ризик затоплення до 80 населених пунктів. «Велика вода» несе безліч загроз, тож закликаємо дослухатися до повідомлень з офіційних джерел органів влади. Також нагадуємо правила надання домедичної допомоги людині, яка тоне. Передусім важливо переконатися, що порятунок інших не зашкодить вам самим – бережіть власне життя, не ризикуйте ним. Покличте на допомогу, якщо не впевнені у власних силах. Пам’ятайте, що надавати першу допомогу у воді можуть лише досвідчені рятувальники.Read more…

ВЕЛИКА ВОДА: як запобігти епідускладненням

Південні регіони України опинилися під загрозою залишитися без чистої води. Вода з криниць чи скважин у дворі стала небезпечною, на цьому наголошують в МОЗ. З підтопленням не тільки піднявся рівень грунтових вод, до криниць могли потрапити хімікати, продукти життєдіяльності, тому вживати воду з відкритих джерел не можна. Підрив Каховської ГЕС російськими окупантами загрожує спалахом інфекційних хвороб. Ботулізм, дизентерія, холера та інші небезпечні інфекції можуть виникнути внаслідок вживання води та риби в постраждалих регіонах.Read more…

Актуально: ерготерапія для реабілітації військових

Офіційний документ підписали ректор ДНУ професор Сергій Оковитий і начальник ДУ ТМО кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України Дмитро Шаповалов. Двостороння угода передбачає: використання матеріально-технічної бази Територіального медичного об’єднання для проходження фахової студентської практики; проведення первинних консультацій та надання рекомендацій щодо індивідуальної програми реабілітації поранених і хворих військовослужбовців; спільні заходи з питань розвитку діагностики, лікування та новітніх медичних технологій у сфері реабілітації. Із такою ініціативою до спеціалістів факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ звернулися колеги з ДУ ТМО. Усе заради сприяння професійному розвитку майбутніх та вже практикуючих лікарів у галузі медичної реабілітації. Адже у нашому університеті на факультеті, очолюваному Віктором Ставицьким, вже кілька років проводиться підготовка за освітньою програмою «Фізіо- та ерготерапія у нейрології та нейрохірургії» зі спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія. Також на кафедрі загальної медицини з курсом фізичної терапії дніпровські студенти здобувають знання за фахами 223 Медсестринство, 224 Технології медичної діагностики та лікування, 229 Громадське здоров’я. Зокрема, для майбутніх ерго- та фізичних терапевтів на кафедрі нещодавно був обладнаний новий навчально-симуляційний простір. Імітаційне середовище «Адаптивний простір» – це спеціально облаштована кімната (ауд. 107), яка відтворює звичайне житлове приміщення. У ній студенти, що опановують професії фізичного терапевта та ерготерапевта тренують навички роботи з пацієнтами з обмеженими можливостями задля їхньої адаптації у побутових умовах. Відтепер ці студенти матимуть змогу практикуватися й на базі ДУ ТМО, особисто залучаючись до процесу реабілітаційного лікування реальних пацієнтів – поранених Захисників України. Що, безумовно, посилить якість підготовки університетських фахівців.Read more…

До уваги пенсіонерів  ОВС!!!

У зв’язку з службовою необхідністю, з метою виконання листа  МВС України від 29.05.2023 №10199/6/49-2023 «Про відрядження працівників», та з метою виконання плану реалізації   Концепції соціально-психологічної адаптації та супроводу постраждалих та членів їх сімей, підвищення  професіональних навичок  працівників секторів соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей державних установ «Територіальних медичних об’єднань МВС України» по областях, місту Києву у взаємодії з Міністерством соціальної політики України заплановано проведення навчання з 5 по 6 червня 2023 року в місті Києві.Read more…

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД ГЕПАТИТУ B

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатит В – небезпечне вірусне захворювання, що може протікати в гострій та хронічній формі. В Україні найгірша ситуація із захворюваністю на гепатит B у тих регіонах, де охоплення імунізацією було дуже низьким з різних причин (проблеми з постачанням у минулому, погані планування та моніторинг запасів, помилки лікарів, вагання серед населення).Read more…

ДУ "ТМО МВС України по Дніпропетровській області" відновлює проведення профілактичних оглядів для осіб-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Всесвітня організація охорони здоров’я 5 травня 2023 року скасувала статус пандемії COVID-19. Але пандемія COVID-19 ще не закінчилася, йдеться лише про пом'якшення обмежувальних заходів і зняття карантинів.Read more…

Пам’ятка щодо профілактичних заходів із попередження захворювання на вірусний гепатит А

З метою профілактики захворювання на гепатит А нагадуємо, яких заходів слід вживати для попередження захворювання на гепатит А. Вірусний гепатит А – інфекційне захворювання, що уражає печінку. Вірус проникає в організм через рот і потрапляє в кишківник. Джерелом інфекції є захворіла людина в інкубаційному періоді (період від моменту зараження до початкових проявів захворювання), який може продовжуватися до 35 днів. Основний шлях розповсюдження вірусного гепатиту А, як і будь-якої кишкової інфекції – фекально-оральний, при безпосередньому контакті з хворим.Read more…

В першому кварталі 2023 на базі першого терапевтичного відділення відкрито зал інтенсивної терапії для надання невідкладної допомоги важкохворим пацієнтам лікарні та пораненим.

В першому кварталі 2023 на базі першого терапевтичного відділення відкрито зал інтенсивної терапії для надання невідкладної допомоги важкохворим пацієнтам лікарні та пораненим. Зал облаштовано моніторами для спостереження стану пацієнтів, апаратами ШВЛ , 12 канальним електрокардіографом, дефібриляційним набором, оксигенатлрами. В палаті розташовані функціональні ліжка, шафи для медикаментів, робоче місце для персоналу.Read more…

ХОЛЕРА

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.Read more…

«Обережно – кліщі»

У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, має два виражених піки активності: у квітні – травні та у серпні -вересні. Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин. Серед людей вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма).Read more…

СКАЗ

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.Read more…

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОБГОВОРЕННЯ

Шановні співробітники ДУ ТМО, відвідувачі ДУ ТМО та громадяни! 24 лютого 2023 року о 15 годині в актовій залі Державної установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Дніпропетровській області», яка розташована за адресою: вул. Полігонна (Погрібняка), 16, м.Дніпро, відбудеться публічне обговорення проєкту Антикорупційної програми Державної установи «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Дніпропетровській області» на 2023-2025 роки.Read more…

Проведення консультативної та психокорекційної роботи з військовослужбовцями НГУ та поліцейськими НПУ.

Під час проведення консультативної та психокорекційної роботи з військовослужбовцями НГУ та поліцейськими НПУ, які постраждали під час бойових дій, практичними психологами було встановлено той факт, що у багатьох із постраждалих спостерігалися розлади сну. Тому практичні психологи відділення психопрофілактики та професійного психофізіологічного відбору почали самі активно освоювати різноманітні техніки засинання та навчати цим технікам своїх пацієнтів.Read more…

Rehabilitation of servicemen.

The department conducts medical and psychological rehabilitation of patients who suffered during the hostilities, with the participation of a multidisciplinary team: psychiatrists, psychotherapists, physiotherapists, and an exercise instructor.Read more…

Won't it hurt to revaccinate every 4-6 months?

Perhaps booster doses will be given at longer intervals, and it will become more like flu vaccination. So, now we are not talking about any harm, the booster dose is quite safe, and as stated by the chief sanitary doctor Igor Kuzin, after a booster dose, no increase in side effects is registered.Read more…

Which booster vaccine to choose?

According to the Ministry of Health of Ukraine, mRNA vaccines are preferred for booster vaccination. These are vaccines such as Pfizer and Moderna. There are also narrower recommendations: for example, if you have the first two doses of the inactivated Coronovac vaccine, then the booster is advised to be done with Pfizer.Read more…

Why do you need a booster or revaccination against COVID-19

The booster dose is recommended to be administered within 6 to 9 months from the date of the second vaccination against COVID-19. Although some countries allow a pause of 5 months if the main vaccination course was with the Pfizer/BioNTech vaccine. And some countries, such as Australia, recommend a 3-month interval. It is also important not to confuse a booster dose with an additional dose. An additional dose is given to people with a weakened immune system that could not fully respond to the first two doses of the vaccine. And after the additional dose, such a person will receive a booster.Read more…

CONGRATULATIONS ON THE AWARDS!

20 doctors from the Ministry of Internal Affairs returned from Italy to help their colleagues fight the COVID-19 epidemic and learn modern methods of counteraction and treatment.Read more…

Computerization and implementation of the medical module

The sphere of health informatization is very complex and each country develops in its own way. Software systems that combine computer technology and health care have existed for many years in all developed countries. Ukraine has just started its way in this field, and our TMA does not lag behind modern trends.Read more…

(с) 2024

Doctor appointment